0
0
0

Як планувати свій день?

Як планувати свій день?

Як планувати свій день?


Встигнути все і уникнути вигорання. У такому ритмі зараз живе більшість людей, які буквально розриваються між роботою, сім'єю, подорожами і душевним спокоєм. Грамотно розпланований день – це основа продуктивності, саме планування допомагає встигати більше і при цьому мати час на дозвілля і розваги. Ми вирішили поділитися з Вами лайфхаками, як організувати робочий час, досягати своїх цілей і бути продуктивними.

Порада 1. Плануйте на всіх часових рівнях: рік, квартал, місяць, тиждень, день. Починайте з плану на рік. Складіть список цілей, які Ви хочете реалізувати за 365 днів. Тоді всі плани нижче будуть продиктовані річним планом. Регулярно переглядайте його, перед тим, як планувати справи на квартал, місяць, тиждень і день.

Використовуючи цей метод, вже до кінця року Ви побачите, що більшість цілей досягнуто, адже Ви кожен день були зосереджені на їх виконанні. Наприклад, Ви написали, що в новому році хочете стати витривалішими. Як цього досягти? Конкретизуйте ціль, в нашому випадку, витривалість можна тренувати фізичними вправами, які потрібно виконувати щодня. Ця порада стосується не тільки спорту, але і інших сфер життя.


Порада 2. Відрізняйте цілі і дії. Якщо Ваш список справ складається виключно з цілей, найчастіше це призводить до великої прокрастинації. Багато часу ми витрачаємо на те, щоб зрозуміти, що конкретно потрібно зробити для досягнення мети. І так як пряма дія і тимчасові рамки не позначені, ми весь час відкладаємо момент дії. Наприклад, у вас є мета пробігти 10 кілометрів. Щоб досягти цієї мети вам потрібно зрозуміти скільки, де, коли і як часто ви будете тренуватися. Коли Ви відповісте на всі питання, з цього народиться дія (наприклад, тренуйся 3 дні на тиждень, по 1 годині на стадіоні біля будинку), яка стане пунктом Вашого денного розкладу.


Порада 3. Навчіться розставляти пріоритети. Ми часто хочемо все і відразу: вивчити 3 іноземні мови, піти на курси з саморозвитку, розібратися в роботі нової ракети Ілона Маска, адже в світі стільки всього цікавого. Все це займає місце в нашому планері. Але, як нас вчить стара приказка, ганятися за двома зайцями – справа невдячна. Тому потрібно навчитися говорити "ні" всьому, що може бути заманливо на даний момент, але відволікає Вас від початкової мети.

Порада 4. Вказуйте, скільки часу у Вас займає виконання завдань. Спробуйте біля кожного завдання писати час, за який Ви його плануєте виконати. А потім постарайтеся зробити це завдання швидше. Це допоможе Вам сконцентруватися на задачі і не відволікатися. Винагороджуйте себе за те, що у Вас вийшло виконати завдання швидше, ніж планували.

Порада 5. Записуйте завжди і все. Не вірте собі коли в голову прийшла класна ідея і замість того, щоб записати її Ви думаєте "я точно це не забуду". Забудете. Перевірено. Завжди тримайте під рукою ручку і блокнот, або телефон для всіх ідей, які  приходять у Вашу мудру голову протягом дня.


Всі успішні в кар'єрі люди займаються плануванням


Який секрет успіху тих, хто має світову славу і визнання? Талант? Удача? У більшості випадків, ні. Старанність, завзятість і вміння грамотно розпоряджатися своїм часом – ось три кити, на яких тримаються успіх і продуктивність. Адже, як говорив Стів Джобс, працювати потрібно не 24 години на добу, а головою. Одне і теж завдання хтось виконає за годину, а хтось витратить на нього цілий день.

Знаєте, хто такий Чарльз Дарвін? Готові посперечатися, що Ви чули про нього як мінімум на уроках біології та історії. А ось його розклад дня, якого він не змінював десятиліттями:

  • Приблизно 6:00 - 7.00. Прокидався, йшов на прогулянку, снідав.
  • 8:00 – починав працювати.
  • 9:30 – припиняв працювати, відповідав на листи, переглядав ранкову пошту.
  • 10:30 – 12:00 - працював.
  • 12:00 – Дарвін з почуттям виконаного обов'язку (аж 3 години пропрацював!) йшов обідати, потім гуляв і, звичайно ж, не забував трішки подрімати.
  • У другій половині дня він працював ще півтори години, а решту часу відповідав на листи і відпочивав.

Погодьтеся, вчений знав, як правильно планувати свій день. В сумі, він працював 4 години на день. А при цьому Дарвін написав 19 книг, в тому числі всім відому "Походження видів". Ви вважаєте, що він був генієм і тому йому вистачало кілька годин в день, щоб бути продуктивним? Скоріше за все, ні. Вся справа в грамотному плануванні дня і концентрації на завданнях.


Як планувати день: Способи і прийоми планування


Спосіб пріоритетів: напишіть 5 найважливіших завдань на тиждень. Намалюйте таблицю: 5 днів тижня, в кожному дні 8 робочих годин. Приблизно це буде виглядати так:

Тепер розподіліть завдання по днях і вкажіть, скільки годин це у вас буде займати. Цей спосіб допоможе Вам розпланувати весь робочий тиждень. Але не забувайте залишити годину-дві у день на незаплановані завдання.

Метод списків. Це найпростіший спосіб планування. Напишіть список завдань на день і біля кожного робіть позначки про виконання. Такий метод допомагає відслідковувати кількість виконаних завдань.

Планування від найважливішого до менш важливого. Розподіліть всі завдання на 4 категорії: важливі і термінові, важливі і нетермінові, неважливі, але термінові і нетермінові й не важливі. Для зручності можете позначити їх різними кольорами.

Метод "З'їж жабу на сніданок". Даний спосіб полягає в тому, що спочатку потрібно зробити ті завдання, які вам найбільше не хочеться робити, а потім переходити в більш приємним заняттям.

Дошка-планер. Це простий і ефективний метод планування задач. На маркерній дошці зручно писати, вона завжди в полі зору і Ви можете вибрати дошку зі зручним для Вас планером: на тиждень, на день, на місяць. Яким маркером можна писати на дошці? Для цього існують спеціальні кольорові маркери для дошок на спиртовій основі, які продаються у магазинах канцелярії.


Приклади щоденних планерів


Використовуйте кращі планувальники завдань: блокноти, планери, маркерні дошки. Вони допоможуть спланувати свій день по годинах. Якщо Ви не хочете витрачати час на малювання планера самостійно, рекомендуємо скористатися готовими планерами. Вони дуже зручні, продумані і допомагають структурувати день.

Ось кілька наших улюблених планерів. Ви можете завантажити їх і роздрукувати.

Плануйте із задоволенням та встигайте все! 

Коментарі
Схожі статті
18.02.2021
Як оформити коркову дошку?
Як оформити коркову дошку?
А Ви помітили, що оточуючи себе красивими речами, ми автоматично відчуваємо себе комфортніше і впевненіше? За допомогою коркової дошки можна організувати свій робочий простір, місце для навчання і навіть затишний і стильний куточок для будинку. Як оф..
22.02.2021
Як вибрати подарунок на 8 Березня?
Як вибрати подарунок на 8 Березня?
8 Березня — чудова нагода проявити увагу і подякувати улюбленій вчительці, виховательці або колезі по роботі за мудрі поради і підтримку. Якщо ви не знаєте, що подарувати вчителям на 8 березня і вже обшукали всі сайти в надії знайти що подарувати одн..
24.11.2020
Що таке фліпчарт, основні особливості?
Що таке фліпчарт, основні особливості?
Фліпчарт що це? Фліпчарт — це друга за популярністю річ у кожному офісі (після кавомашини..
24.11.2020
Як вибрати дошку для малювання маркером?
Як вибрати дошку для малювання маркером?
Дошка, на якій пишуть маркером, це та річ, яка займає почесне місце в кожному офісі, активно використовується в школах, університетах, на курсах, онлайн тренінгах, в бізнес-центрах, банках, веб-курсах і навіть вдома. Маркерна дошка — це необхідн..
01.03.2021
Маркерна дошка - організувати робочий процес легко з компанією ТСО, висока якість маркерних і крейдяних дощок
04.03.2021
Бізнес планування, як організувати свій місяць?
Бізнес планування, як організувати свій місяць?
Дивіться відео "Бізнес планування, як організувати свій місяць?"..
09.03.2021
Поворотна дошка -які переваги?
Поворотна дошка -які переваги?
Дивіться відео які основні переваги поворотною дошки..
10.03.2021
Благодійність для дітей
Благодійність для дітей
Нещодавно до нашої компанії звернувся вчитель-методист з благодійної організації "Місто щасливих дітей" міста Київа...